Tusk naprzeciw niedorozwojów – na marginesie T. Lisa

Posted: 25 marca, 2013 in Polityka polska
Tagi: , , ,

Tomasz-Lis

Tomasz Lis w nowym „Newsweeku” analizuje pozycję Donalda Tuska, która mimo przeciwności jest ciągle dobra, a może bardzo dobra. To nie tylko osiągnięcie Tuska, ale wielka zasługa opozycji.

Tak się gra, jak przeciwnik pozwala, a pozwala na wszystko, więc Tusk sobie drybluje i praktycznie nikt mu nie przeszkadza, acz chętnie nogę by podstawili Jarosław Kaczyński, czy Janusz Palikot. Robią jednak to tak nieskutecznie, nim pomyślą, sami się przewracają. Kaczyński stale leży, a Palikot zalicza wywrotkę za wywrotką: Wanda Nowicka, najświeższej daty to uprawniony seks dla 13-latków, który słusznie nazwany został pedofilią.

„Kiedy Donald Tusk mówi, że – nie angażując się nadmiernie w kwestie obyczajowe – działa dla dobra Polaków, ‚którzy nie chcą prawicowych batalii’, może być uznany za oportunistę” – pisze Lis. Wyborcy to dokładnie widzą, zarówno Palikota i Kaczyńskiego, więc wybierają mniejsze zło, wolą „przewidywalnego oportunistę niż nieprzewidywalnych radykałów”.

Już nawet publicyści prawicy, którzy nie cierpią Tuska, piszą o prawdopodobnej trzeciej kadencji Tuska. „Parafrazując Churchilla, jeszcze nigdy tak wielu nie robiło tak wiele, by władzę niezmiennie sprawował jeden”.

Ostatni popis przed komisją zagraniczną w Sejmie, gdy opiniowano Tomasza Arabskiego na ambasadora RP w Hiszpanii, był żenujący. „Popis myślowej i werbalnej grafomanii posłów PiS był żenujący i żałosny. A to przecież tylko przystawka. Wiadomo, co się będzie działo 10 kwietnia”.

No, właśnie. 3. rocznica katastrofy smoleńskiej zapowiada się, jak karnawał żałoby. Będzie wiele pisowskiego smrodu, może zdarzyć się coś nieprzewidywalnego – bo w takim momencie wystarczy byle iskra, aby wzniecić pożar – i wszystko będzie musiał porządkować Tusk.

W tej chwili jedyny odpowiedzialny polityk w kraju. Reszta to polityczne niedorostki, by nie napisać – niedorozwoje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s