Klechy ze sztabkami złota w aferze korupcyjnej na Podkarpaciu usłyszeli zarzuty

Posted: 9 września, 2014 in Kościół
Tagi: , , , ,

kleszka

Dwóch klechów usłyszało zarzuty związane z aferą korupcyjną na Podkarpaciu. Na razie sprawa okryta jest tajemnicą śledztwa. W prokuraturze generalnej tak to opisują:

Pro­ku­ra­to­rzy z war­szaw­skiej ape­la­cji i CBA spraw­dza­ją pe­wien układ, który mógł po­wstać na Pod­kar­pa­ciu, coś w ro­dza­ju nie­mal feu­dal­ne­go księ­stwa. Mo­że­my mieć do czy­nie­nia nie tylko ze sty­kiem biz­ne­su i po­li­ty­ki, ale także or­ga­nów ści­ga­nia i wy­mia­ru spra­wie­dli­wo­ści.

Jeden z duchownych to były już  pro­boszcz Ka­te­dry Po­lo­wej Woj­ska Pol­skie­go (pełnił tę funkcję do 31. sierpnia br.), Robert M.  W czasie przeszukania jego mieszkania 1 lipca znaleziono na plebanii sztabkę złotą, którą była walutą w tym procederze korupcyjnym.

Drugi klecha to szeregowy kapłan z Podkarpacia, chodził po urzędach i owymi sztabkami złota przekupywał funkcjonariuszy. Podobno gruba to sprawa i będzie głośna, z polityków zamieszany jest Jan Bury z PSL.

Feudalne księstwo korupcyjne z klechami, którzy rozgrzeszali łajdaków i sami obławiali się rżnąc państwo. Afera ze sztabkami złota – czysty kryminał.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s