Tomasz Lis: Hipnoza (fragment)

Posted: 23 listopada, 2015 in Polityka polska
Tagi: , , ,

Za chwilę będziemy żyć w nowej Polsce. Jej nowi władcy wcale nie są jednak uzurpatorami.

Żyjemy, jak żyliśmy, śpimy, jak spaliśmy, gdzieś w Paryżu był jakiś zamach, ale już niemal zapomnieliśmy, kadra Nawałki wciąż wygrywa, dzieci idą do szkoły, robi się zimniej, ale tak to już jest pod koniec listopada. Czasem mówi się: tak wiele się zmieniło, by nie zmieniło się nic. Teraz jest odwrotnie – zmieniło się niewiele, by zmieniło się wszystko.

Prezydent pospołu z PiS dokonuje właśnie zamachu na Trybunał Konstytucyjny – ostatnią barierę przed jedynowładztwem naczelnika z Nowogrodzkiej. Protesty w sumie cichutkie, choć na naszych oczach unicestwiana jest kontrola władzy wykonawczej. Prezydent urągając prawu, a na pewno etyce, ułaskawia nieskazanego specpolicmajstra Kamińskiego, by„uwolnić wymiar sprawiedliwości od tej sprawy”. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że prezydent, jego naczelnik z PiS oraz panowie Ziobro i Kamiński już wkrótce będą uwalniać wymiar sprawiedliwości od wielu innych kłopotów i dylematów, uzurpując sobie prawo do bycia prokuratorem i sędzią, kto wie, może nawet ostatecznym.

Nowi władcy są łaskawi. Prezes przyznaje w sejmowym exposé, że opozycja ma prawo głosu, a nawet wygrywania wyborów. Uff… kolejny pozytywny sygnał po tym, gdy jeszcze przed wyborami zapowiedział, że nie będzie zemsty (choć przecież wiadomo, że być powinna – łaskawość i empatia prezesa powinny być docenione). (…)

Naprawdę dużo może się w kraju zmienić w ciągu tygodnia, choć może nic się nie zmienia, skoro mało kto się burzy? (…)

Mrok nie zapadł u nas w efekcie aktu gwałtu. Trwać będzie wolą parlamentarnej większości, z błogosławieństwem naczelnika i za przyzwoleniem większości narodu. Nawet jeśli ten i ów idzie po bandzie, nawet jeśli reguły są naginane i wykoślawiane, a standardy łamane, nic się nie stało wbrew woli narodu. Dziś, po latach zniewolenia, znowu oddycha on pełną piersią.

Za chwilę będziemy żyć w nowej Polsce. Jej nowi władcy wcale nie są jednak uzurpatorami. Naród locuta, causa finita.

(za:Newsweek.pl)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s