Dudy ucieczka do przodu, aby nie odpowiadać za złamanie obowiązującej Konstytucji

Posted: 26 sierpnia, 2017 in Polityka polska
Tagi: , , ,

Demontaż Konstytucji się rozpoczął. Andrzej Duda ucieka do przodu, w myśl zasady, iż nie chce odpowiadać za złamanie obecnej konstytucji, więc oczekuje, iż odpowie przed nową, którą skroi pod siebie.

Niedojrzałość Dudy to nie tylko jego korespondencja na Twitterze z Ruchadełkiem leśnym, albo głupkowate miny, gdy zostaje zapędzony w kozi róg przez publikę, bądź polityków opozycyjnych i obcych. Duda jest niedojrzały przez brak charakteru, w języku kolokwialnym po prostu złamas.

Pierwsza debata konstytucyjna odbyła się w Sali BHP Stoczni Gdańskiej i miała najpierw curiosalną nazwę: „Konstytucja dla obywateli, nie dla elit?”

A kto debatował? Elity. Zakłamanie – istny amoralizm. Wszak wzięły udział elity władzy: Duda, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, szef „Solidarności” Piotr Duda, były przewodniczący Marian Krzaklewski oraz wiceszef Kancelarii Prezydenta, pełnomocnik prezydenta ds. referendum Paweł Mucha.

W związku z tym Ewa Siedlecka z „Polityki” zdefiniowała pisowskie zakłamanie: „jak ktoś już stanie się „elitą”, to przestaje być obywatelem”.

Może Duda zorientował się, że rżną w żywe oczy, więc przedefiniował hasło: „Konstytucja nie tylko dla elit”. I ten populizm też w rozum szczypie.

Duda zaproponował, aby wpisać w  nową Konstytucję populizm pisowski: „Czy powinniśmy w konstytucji zabezpieczyć świadczenia 500+, ilu powinno być posłów, ilu senatorów, czy edukacja powinna być bezpłatna i gwarantowana przez państwo? Jak powinno wyglądać finansowanie podstawowej opieki zdrowotnej?”

Owe konsultacje konstytucyjne, a także zapowiadane referendum konstultacyjne – czyli nie obligujące – to mydlenie oczu, robienie wody z mózgu.

Siedlecka tę pierwszą debatę podsumowuje. Tworzenie alibi, że „oto suweren domaga się zmiany konstytucji”. Po co? „Zmiana konstytucji jest potrzebna nie społeczeństwu, nie Polsce, ale PiS: żeby znieść ostatnią przeszkodę na drodze do władzy totalnej: trójpodział władzy”  dla siebie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s