Waszczykowski namawia do powrotu lepszych Polaków

Posted: Wrzesień 17, 2017 in Polityka polska
Tagi: , , ,

Witold Waszczykowski do Polonii w Doylestown , Pensylwania zwanego amerykańską Częstochową był rzec:

Dzisiaj ojczyzna woła i apeluje o powroty, ponieważ rozbudowuje się i potrzebuje ludzi, którzy są doświadczeni, zdobyli umiejętności, wykształcenie, pracę, zawody na całym świecie” gorąco „.

Będą zasuwać na ojczyzny łono, aby zamienić dolary na złotówki, ktore mogą zamienić się z powodu rządzących łamagów w drachmy. I do tego szef dyplomacji nakłamał, jak Polska Fundacja Narodowa (ta od promocji Polski w Polsce):

„Mamy najniższy w historii nowej Polski bezrobocie mamy rosnący, jeden z najwyższych w Europie wzrost gospodarczy, cztery procent. Rozszerzamy programy wsparcia dla rodzin, to jest 500 plus dla dzieci. Mamy zamiar to rozszerzyć w najbliższych latach. Rozszerzamy programy socjalne, jak program mieszkalny” .

Nie! Mamy jeden z gorszych wzrostów gospodarczych w tej części Europy, Unia przeżywa koniunkturę i tego PiS nie potrafi wykorzystać. W całej Europie spada bezrobocie. Nie jest to zasługa PiS, tylko taki jest trend i do tego wypracowany przez poprzedników.

Zadajmy więc podstawowe pytanie w tych okolicznosciach. Dlaczego Waszczykowski nie apeluje o powrót rodaków ze Wschodu, z terenu byłego ZSRR?

Tenże Waszczykowski tak pokrętnie tłumaczy:

„Polski jako kraju nie stać na to, aby sprowadzić wszystkich i pomóc im zagospodarować się w Polsce. Nie zależy to tylko od rządu, ponieważ np. połowa życia gospodarczego jest w rękach samorządów a pracę mogą dać lokalni przedsiębiorcy, a nie władze” .

No, to jesteśmy w domu. Chodzi o konto dolarowe, aby PiS miał, kogo doić.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s