Macierewicz nie może spać spokojnie, Macron o Polexicie

Posted: 27 września, 2017 in Polityka polska
Tagi: , , , , , , , ,

Posłowie Platformy Obywatelskiej w sejmowej komisji obrony narodowej zgłosili dezyderat w sprawie powiązań Antoniego Macierewicza mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa.

Sprawa jest bardzo istotna dla Polski i Polaków. Publikacja Tomasza Piątka „Macierewicz i jego tajemnice” jest bardziej niż niepokojaca.

Można mniemać, że Macierewicz wysługuje się obcym siłom.

Jednak dezyderat nie przeszedł głosami posłów PiS. Na razie Macierewicz może spać spokojnie, ale dobiorą mu się do czterech liter.

Waldemar Mystkowski pisze o wypowiedzi na Sorbonie prezydenta Francji Emmanuela Macrona na temat Polski, który uważa, że jeżeli władza pisowska nie dotrzyma standardów demokracji, powinna opuścić Unię Europejska.

Polexit.

 „Ten rząd powinien bardzo jasno wytłumaczyć polskiemu ludowi, że jeżeli wprowadzi swój program, musi zaproponować opuszczenie Europy” – powiedział prezydent Francji. Zagłada cywilizacyjna dla Polski. Politycy francuscy sporo wiedzą o Polsce, znają nasze siły i słabości, są wyrachowani, nie bez powodu ich najwybitniejszym dyplomatą był Talleyrand. Francja przegrywa wojny, ale za kulisami potrafi sięgnąć po zwycięstwa.

Macron jest z tej francuskiej szkoły. Ma dla nas słowa współczucia, dla społeczeństwa obywatelskiego, które już raz z władzą PiS w lipcu wygrało. Macron odwołał się do polskich studentów i młodzieży – największej siły lipcowych Łańcuchów Światła – by organizowali debaty, przekonywali społeczeństwo polskie do pozostania w europejskiej rodzinie (jak to kiedyś w tytule zawarł Czesław Miłosz – w „Rodzinnej Europie”).

Dr No Kaczyński i morderca Konstytucji (seryjny) Duda szykują nam zagładę cywilizacyjną, taki sam Holocaust, jakim był PRL.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s