Organizacjom przykościelnym udało się wepchnąć rządowi i mediom pisowskim akcję różańcową, zniewalającą społeczeństwo.

To wcale nie jest drobnostka. Taka akcja następnym razem uzyska rozmach. To jest jedna z klamer, ktora ma spiąć władzę w hierarchią kościelną. Tron z Ołtarzem.

W Polsce mózgi drenuje się poprzez strach i rządzący dobrze na tym wychodzą. Jaki jest cel akcji „Różaniec do granic”. Skansen – zamknięcie się przed wypływami zgniłego Zachodu i strach przed obcymi, którymi dzisiaj są uchodźcy.

Adam Szostkiewicz pyta i odpowiada:

„Ale o co się modli (polski lud)? Sama akcja, reklamowana jako „największe wydarzenie modlitewne w Europie”, budzi zainteresowanie mediów zagranicznych, ale i dezorientację: czy Kościół i katolicy w Polsce czują się zagrożeni, skoro modlą się w taki sposób o pokój? I skąd ma przyjść wojna? Od strony Niemiec i Rosji? A może modlą się o ocalenie od muzułmańskich terrorystów, tak jakby oni rzeczywiście szykowali się do inwazji na Polskę?”

Jeżeli przyjąć, że właścicielem akcji jest ten, kto wykłada na nią pieniądze, to wychodzi na to, że akcja różańcowa jest państwowa. „Newsweek”:

„Planowany budżet na promocję akcji to blisko 2 mln zł. Część kwoty pochodzi od sponsorów, w tym ze spółek Skarbu Państwa. Brakuje jeszcze kilkuset tysięcy zł.” Inny konkret to: akcję przygotowuje fundacja Solo Dios Basta z Warszawy

Szacowana jest wielkość akcji:

„Organizatorzy szacują, że około miliona (osób). Akcja cieszy się zresztą sporą popularnością: do uczestnictwa zachęca tygodnik „Niedziela”, a także duchowni i celebryci, m.in. aktorzy Cezary Pazura i Jerzy Zelnik, restaurator Wojciech Modest Amaro oraz dziennikarze TVP Krzysztof Ziemiec i Przemysław Babiarz.

Do akcji wystawiane są też dzieci, które mają stanąć z różańcem na Westerplatte.”

Dom wariatów? Tak. Polski dom wariatów opętanych przez zabobon. Wtórne jest, iż to katolicyzm. Czymś ciemny lud trzeba dyscyplinować.

A tymczasem Kaczyński wraz z Dudą zaprowadzają porządek dyktatury. Targują się, kto więcej weźmie dla siebie. Demokracji coraz mniej, a niedługo w ogóle jej nie będzie. Społeczeństwo obywatelskie podpierać będzie fasady. Orwell.

Szef gabinetu Dudy Krzysztof Szczerski opisuje rodzaj targowania prezydenta z prezesem.

Wczoraj pan prezes przedstawił kilka wariantów różnych rozwiązań i teraz istotne jest to, żeby ostatecznie przyjąć takie zapisy wstępnie, żeby one potem miały gwarancję poparcia przez większość parlamentarną”.

Nie ma mowy o zgodności stanowionego prawa z Konstytucją. O tym panowie rozdrapujący Polskę się nie zastanawiają, bo nie ma Trybunału Konstytucyjnego.

W miejsce prawa powstaje ustrojowe bezprawie.

Tak wygląda republika bananowa PiS. Czy zgodzimy się na taką Polskę?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s