Pisowskie SDP zarzuca niezależnym dziennikarzom TVN – curiosum

Posted: Styczeń 25, 2018 in Polityka polska
Tagi: , ,

TO WSTYD, ŻE TAKIE SYTUACJE MAJĄ TERAZ W POLSCE MIEJSCE. Razem z rządem pis przyszedł rasizm, faszyzm i nienawiść. Nie taka miała być Polska po „dobrej zmianie”. WSTYD NAM ZA PAŃSTWO PiS.

Reportaż TVN o neonazistach to temat, który od wielu dni jest w centrum uwagi. Jego emisja wywołała falę komentarzy, a wśród nich znajdziemy także opinię wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego (tego od konfetti i trzymania nad nim parasola przez ochroniarza).

Wiceminister spraw wewnętrznych, cytowany przez PAP, zarzucił dziennikarzom TVN brak zawiadomienia do prokuratury w – zdaniem Zielińskiego – odpowiednim do tego czasie. – „Jeśli przeniknęli do osób, które przejawiały zachowania oburzające nas wszystkich, to ich obowiązkiem było poinformowanie organów ścigania – wtedy, w maju, a nie dzisiaj” – stwierdził.

Okazuje się, że to nie odosobniona opinia. Zarząd warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w środę późnym wieczorem postanowił wystosować do redaktora naczelnego TVN24 zaiste kuriozalne pytania. Władze stowarzyszenia chcą się np. dowiedzieć, na jakiej podstawie telewizja „zataiła fakt popełnienia przestępstwa, kto podjął decyzję o wielomiesięcznym przetrzymaniu materiału i niepoinformowaniu organów ścigania”, a także poznać szczegóły, dotyczące przeprowadzenia dziennikarskiego śledztwa, w tym „kwalifikacje” reporterów.

Prezesem stołecznego oddziału SDP jest Marcin Wolski (obecny dyrektor TVP2), a w zarządzie zasiada m.in. Marzena Paczuska (do niedawna szefowa „Wiadomości” TVP, obecnie doradca prezesa Jacka Kurskiego) i Joanna Lichocka, posłanka PiS.

Na Twitterze zaroiło się od komentarzy właśnie dziennikarzy. – „D w SDP to na pewno od dziennikarzy?” – napisał Wojciech Szacki z „Polityki”. – „Czytam list SDP do TVN i przecieram oczy ze zdumienia. Absurd w pełnej krasie” – skomentował Andrzej Gajcy z Onet.pl.

„To zabawne, że SDP nagrodę dla dziennikarzy śledczych nazwało Watergate. Przecież wtedy też nie powiadomiono prokuratury i również materiał nie ukazał się w dzień po zebraniu „surówki” – zauważył Patryk Słowik z „Dziennika Gazety Prawnej”.

To przebija wszystko. Organizacja dziennikarska żąda od dziennikarzy ujawnienia tajemnic ich pracy, czyli narażanie informatorów, spalenie kontaktów i wystawienie się na tacy bandytom” – podsumował Szymon Jadczak z TVN.

⚠️ Dlaczego kilkanaście dni temu prokuratura w Gliwicach podległa Zbigniewowi Ziobrze umorzyła postępowanie przeciwko szefowi neonazistowskiej „Dumy i Nowoczesności”, a śląska prokuratura zdecydowała wczoraj o wypuszczeniu na wolność liderów tej organizacji⁉️

GIERTYCH APELUJE DO MORAWIECKIEGO. Czy pis powstrzyma nakręcaną przez siebie spiralę nienawiści? Czy rząd doprowadzi do ukarania sprawców gróźb? Przeczytajcie cały list do premiera:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s