Kopacz (21.06.2015)

 

Kopacz: „Lubię Beatę Szydło. Ale ukrywanie rządzących PiS-em to oszukiwanie Polaków”

ks, 21.06.2015

SŁAWOMIR KAMIŃSKI

– Lubię Beatę Szydło. Nie jest w PiS-ie od wczoraj – powiedziała na antenie TVN24 premier Ewa Kopacz, po czym dodała: – PiS wyciąga kandydatów, którzy tak naprawdę nie rządzą w partii. A ci, którzy rządzą, siedzą po cichu. To jest oszukiwanie Polaków.

 

– Donald Tusk nie wtrąca się w moją pracę – powiedziała premier Ewa Kopacz w programie „Fakty po Faktach” w TVN24. – Ja jestem dość samodzielną osobą – podkreśliła. Dodała, że po sobotniej konwencji nie rozmawiała z Tuskiem: – Nie wiem, czy konwencja mu się podobała. Ale jestem przekonana, że mocno trzymał kciuki.

Prowadząca program Anita Werner, odwołując się do wczorajszych konwencji PO i PiS, zapytała wprost: – Czy Beata Szydło skradła pani show?

– Nam nie chodziło o show, tylko żeby pokazać nowe kierunki. A na konwencji PiS było miło i wesoło, ale żadnych konkretów – odpowiedziała Kopacz. Dodała też, że cieszy się, że kobiety dominują w polityce. – Jeszcze kilkanaście miesięcy temu nikt w PiS-ie nie pomyślał, żeby ktoś w sukience był kandydatem na premiera, a teraz proszę.

Kopacz: Lubię Beatę Szydło

Kopacz przypomniała też, że jak dotąd na jej zaproszenie do debaty prezes PiS Jarosław Kaczyński nie odpowiedział. Po raz kolejny podkreśliła, że jeśli Kaczyński wyśle do debaty Szydło, to również będzie rozmawiać.

– Jeśli przyjdzie mi rozmawiać z Beatą Szydło, to trochę szkoda. Ale to trochę zastanawiające, że PiS wyciąga kandydatów, którzy tak naprawdę nie rządzą w partii. A ci, którzy rządzą, siedzą po cichu. To jest oszukiwanie Polaków. Kopacz dodała też, że lubi Beatę Szydło. – Nie jest w PiS-ie od wczoraj. Widziałam ją w akcji, gdy byłam marszałkiem – podsumowała.

„Panuje taka moda, że wszystko, co złe, to PO”

Anita Werner zapytała, dlaczego PO na konwencji nie przedstawiła programu. – Pokazaliśmy kierunki, zespoły będą pracować nad programem. Będziemy bardzo szeroko konsultować program z Polakami, żeby zapytać obywateli, na co się zgadzają, a na co nie. I z tym będziemy startować przez kolejne cztery lata – odpowiedziała Kopacz.

– A dlaczego popieranie PO to dzisiaj obciach? – zapytała Werner.

– Dziś panuje taka moda, że wszystko, co złe, to PO, a to, co dobre – to PiS. Mam nadzieję, że ktoś się w końcu obudzi i powie, że PO przynajmniej gwarantuje normalność i stabilność w tym kraju – odpowiedziała Kopacz.

Dodała, że w kampanii parlamentarnej PO będzie „przekonywać i odzyskiwać Polaków”. – Młodzi nie wiedzą, co to IV RP. Chciałabym, żeby zdali sobie sprawę, że mogą pełną piersią korzystać z tego, co w tym kraju zostało zbudowane. Będziemy do nich docierać. Potrzeby ludzi muszą być uwzględniane przez władzę. Rząd nie chce robić nikomu na złość – dodała i zapowiedziała, że „rusza w Polskę”.

Jedynka na liście dla Sikorskiego? Kopacz: może to jego marzenie?

Werner zapytała też, czy na listach wyborczych w wyborach parlamentarnych znajdzie się miejsce dla zdymisjonowanych ministrów. Premier kluczyła, w końcu odpowiedziała: – Jak się odcinać, to się odcinać. Jeśli ministrowie raz potrafili zachować się przyzwoicie, to drugi raz też zachowają się przyzwoicie. Wierzę, że ich reakcje będą stosowne do sytuacji.

Prowadząca zapytała, czy Kopacz dała Radosławowi Sikorskiemu do zrozumienia, że wystartuje w swoim okręgu wyborczym jako pierwszy na liście.

– Powiedziałam Sikorskiemu, żeby opiekował się regionem, bo ma tam dużo pracy. Może jedynka na liście to jego marzenie? – odpowiedziała premier.

Kopacz poinformowała też, że jutro zostaną ogłoszone nazwiska nowego rzecznika rządu i szefa kampanii wyborczej PO. Zapytana o prezydenta Bronisława Komorowskiego, Kopacz przypomniała, że nie jest on obecnie członkiem PO. – Widzę pana prezydenta w partii, jeśli tylko taka będzie jego wola – zapewniła.

Na koniec prowadząca zapytała, czy męczące jest bycie premierem. – Pracowite, ale ja pracę bardzo lubię – odpowiedziała Kopacz. – Tusk biegał, a pani jak odreagowuje? – dopytywała Werner. – Czytam i mam świetną gimnastykę przy moim trzyletnim wnuku – powiedziała i dodała: – Niech pani pozwoli, on mnie teraz ogląda w telewizji i choćbyście krytykowali mnie jutro od rana, to powiem: Juluś, kocham cię bardzo!

gazeta.pl

Tomasz Lis: Duda i Szydło – główni aktorzy w teatrze Kaczyńskiego

21-06-2015
ANDRZEJ DUDA BEATA SZYDŁO

 fot. PAP/Darek Delmanowicz  /  źródło: PAP

Andrzej Duda i Beata Szydło mają zagrać główne role w teatrze Kaczyńskiego – pisze redaktor naczelny Tomasz Lis w najnowszym „Newsweeku”.

„PiS już wie i prezes PiS wie, że partia nie wygrywa wyborów, póki jej twarzą jest Kaczyński” – pisze Tomasz Lis. Wiele razy próbowano ocieplić jego wizerunek – bez skutku. Najprostszym rozwiązaniem okazało się więc, by o władzę ubiegali się „nie-Kaczyńscy”. „Tylko po to, by po wyborach Kaczyński sprawował władzę za pomocą wybranych przez siebie ludzi” – zauważa redaktor naczelny „Newsweeka”.

Zdaniem Tomasza Lisa taki manewr niesie dla prezesa pewne ryzyko. „Nie można przecież wykluczać, że pan Duda albo pani Szydło brykną, gdy będą już mieli realną władzę, tak jak swego czasu bryknął Kazimierz Marcinkiewicz” – zaznacza redaktor naczelny „Newsweeka”.

Czytaj także: Premier Szydło? Kopacz zarzuca Kaczyńskiemu kłamstwo i wzywa do debaty

PiS już wie i prezes PiS wie, że partia nie wygrywa wyborów, póki jej twarzą jest Kaczyński.

„Duda i Szydło mają zagrać główne role w teatrze Kaczyńskiego. I mają je zagrać tak jak w japońskiej wersji kabuki. Tam role i style podstawowe to: aragoto, styl szorstki, i wagoto, miękki. Duda ma być aragoto, Szydło – wagoto. W kabuki najważniejsza jest jednak inna rola – onnagata. Onnagata to oczywiście Kaczyński” – pisze Tomasz Lis.

Jak pisze reaktor naczelny „Newsweeka”, niektórzy byli politycy PiS mówią, że partia ta, ze względu na swój statut, jest w praktyce prywatną partią Jarosława Kaczyńskiego. „Problem w tym, że Kaczyński, który wcześniej sprywatyzował PiS, teraz chce sprywatyzować polskie państwo” – pisze Tomasz Lis.

Newsweek.pl

Krystyna Pawłowicz PRZEJECHAŁA SIĘ po Kopacz

21.06.2015

Krystyna Pawłowicz

Kobiety polskiej polityki wcale nie są potulne i spokojne, to raczej prawdziwe bojowniczki. W sobotę swoje prawdziwe oblicze pokazała premier Ewa Kopacz. Bez mrugnięcia okiem kierowała ostre słowa pod adresem polityków PiS. Od premier oberwało się nie tylko prezesowi partii, ale i Krystynie Pawłowicz oraz Antoniemu Macierewiczowi. Na zaczepki Kopacz od razu zareagowała posłanka Pawłowicz.

W sobotę w czasie konwencji Platformy Obywatelskiej główną rolę grała Ewa Kopacz. Premier najpierw przeprosiła za to, co w ośmioletnich rządach PO było niefortunne. I już wydawało się, że w tonie żalów i w rytm bicia w piersi poprowadzi swoje wystąpienie. Ale nie! Kopacz zaczęła mówić odważnie, a gdy złapała wiatr w żagle skierowała kilka ostrych słów pod adresem swoich największych przeciwników, czyli PiS. Najpierw zwróciła się do przybyłych i pytała: A PiS? Beata Szydło będzie rządzić? Już kiedyś Kaczyński tak mówił, i co? Mówił prawdę czy kłamał? Mówił o profesorze Glińskim, i co mówił prawdę czy kłamał? Tłum zebrany na konwencji nagle się ożywił, a premier Kopacz skierowała ostrze swoich słów w kierunku Krystyny Pawłowicz i Macierewicza. Chcę zapytać prezesa PiS – czy pan naprawdę chce się wycofać, czy tylko rządzić z tylnego siedzenia. Czy zemsta i destrukcja wyparowały już panu z głowy? Kiedy pan wypuści z domowego więzienia Antoniego Macierewicza i panią profesor Pawłowicz?, zastanawiała się premier.

Nie trzeba było długo czekać, by niczym wezwana do tablicy, Ewie Kopacz odpowiedziała Krystyna Pawłowicz. Na Facebooku posłanka Prawa i Sprawiedliwości w kąśliwy sposób napisała: Pani Ewo Kopacz, Pan Prezes Jarosław Kaczyński poruszony Pani płaczliwym błaganiem odczytanym jak zwykle z kartki właśnie wypuścił mnie z więzienia.Właśnie wstaję z pryczy i idę do Pani.Tylko proszę bez kwiatów. Porozmawiamy o Waszych aferach .Za chwilę dołączy do nas Pan Antoni Macierewicz. Skoro tak bardzo Pani za nami tęskni… Ciekawe, czy premier Kopacz odgryzie się też Antoni Macierewicz. A może będzie wolał się nie wtrącać między pogaduszki dwóch kobiet?

Sprawdź: Kukiz MIAŻDŻY konwencje PO i PiS: Zapłaciliśmy za wypasione (…) hostessy

PaniEwo
SE.pl

Kopacz walki z Szydło się nie boi. Premier w „Faktach po Faktach”

21.06.2015
Kopacz walki z Szydło się nie boi. Premier w "Faktach po Faktach"

20.06.2015 | Kaczyński robi miejsce dla Szydło: „mamy już…

Jaka jest strategia Platformy Obywatelskiej na najbliższe miesiące, jak premier zamierza zmienić słaby wynik sondażowy, jak ocenia swoją główną rywalkę w walce o funkcję szefowej rządu? Gościem „Faktów po Faktach” była premier Ewa Kopacz. Z kolei w poniedziałek gościem programu „Jeden na jeden” o godz. 7.30 będzie kandydatka PiS na premiera Beata Szydło.

19:50

Skończył się program „Fakty po Faktach”

19:49
19:46

Co z Bronisławem Komorowskim? – Jest bardzo ważną osobą dla Platformy Obywatelskiej – powiedziała premier. Dodała, że Komorowski nie jest członkiem partii, ale nie zdradziła, czy prezydent zamierza dołączyć do PO

19:45
19:44

Kopacz: Ostatnie 8 lat było wyjątkowo ciężkich dla Polski i innych krajów europejskich, m.in. Grecji. To osiem lat ciężkich wyrzeczeń Polaków. Dzisiaj tej procedury nadmiernego deficytu nie ma i należy wynagrodzić ludzką cierpliwość

19:42

Nowy minister zdrowia problemem dla rządu? – To jest idealny człowiek na trudne czasy – powiedziała Ewa Kopacz.

 

 

Prof. Zembala to taki przykład ministra zdrowia to taki lekarz, który stanie do boju z każdym, by walczyć o dobro pacjenta. On kocha pacjentów

Ewa Kopacz

19:41

Dzisiaj można powiedzieć o mnie wszystko, ale nie to, że ktoś może za mnie decydować

Ewa Kopacz

19:40

Ewa Kopacz stwierdziła, że nie obiecała Radosławowi Sikorskiemu „jedynki” na liście wyborczej. – Powiedziałam mu tylko, żeby opiekował się regionem – wyjaśniła. Dodała, że nie może odpowiadać za słowa i marzenia swoich ministrów

19:38

– Liczę na uczciwość moich byłych ministrów – stwierdziła Ewa Kopacz

19:38
Ewa Kopacz: zaprosiłam do debaty Jarosława Kaczyńskiego, ponieważ jest prezesem partii
Wideo: tvn24Ewa Kopacz: zaprosiłam do debaty Jarosława Kaczyńskiego, ponieważ jest prezesem partii

19:37

Miejsca na listach PO dla zdymisjonowanych ministrów? – Będziemy to ustalać – powiedziała Ewa Kopacz

 

19:36

Jutro ogłoszę, kto będzie szefem kampanii oraz rzecznikiem rządu

Ewa Kopacz

19:35

Ewa Kopacz: rządowi zależy, by być dobrze postrzeganym przez obywateli

19:34

Premier powiedziała, że chce, by młodzi ludzie przyszli do niej i powiedzieli, czego oczekują od władz. Dodała, że rusza w Polskę rozmawiać z wyborcami

 

19:33

Premier: młodzi Polacy nie muszą już mieć kompleksów, będziemy walczyć o ich głosy

19:32

Będziemy przekonywać Polaków i starać się odzyskiwać ich zaufanie

Ewa Kopacz

19:32

Kopacz: Macierewicz i Pawłowicz sami sobą straszą. Wczoraj zapytałam pana prezesa, kiedy zwolni ich z aresztu domowego

19:31
19:31

 

Program PO na następne 4 lata będzie we wrześniu

Ewa Kopacz

 

19:30

Kopacz: Rządziliśmy 8 lat, ale ostatnio przeszły przez Sejm ciekawe projekty ustaw. W ostatnim czasie dużo się wydarzyło

19:29

Beata Szydło nie jest dla mnie zagrożeniem. Znam ją od lat. Jestem w stanie rywalizować z każdym

Ewa Kopacz

19:28

Ewa Kopacz: bardzo lubię Beatę Szydło. To nie jest ktoś anonimowy. Jestem w stanie rywalizować z każdym

19:26

Kopacz: Zaprosiłam do debaty Jarosława Kaczyńskiego. Póki co, to on jest szefem partii. Zaprosiłam go jako szefowa partii szefa partii. Jeśli nie będzie mógł, to zaproszę panią Szydło.

 

Ewa Kopacz: zaprosiłam do debaty Jarosława Kaczyńskiego, ponieważ jest prezesem partii
Wideo: tvn24Ewa Kopacz: zaprosiłam do debaty Jarosława Kaczyńskiego, ponieważ jest prezesem partii


19:25

Zdaniem Ewy Kopacz, jeszcze kilka miesięcy temu nikt w PiS nie myślał, by kandydatką na premiera była kobieta

19:24

Kopacz: w konwencjach nie chodzi o show, tylko o spotkanie się z ludźmi

19:24

Cieszę się, że kobiety dominują w polityce

Ewa Kopacz

19:23

Gdybym zadzwoniła do Tuska i zapytała, co robić, to pewnie by mi podpowiedział

Ewa Kopacz

19:23

Według Kopacz, Tusk mocno trzyma kciuki za PO

19:22

Ewa Kopacz powiedziała, że po sobotniej konwencji nie rozmawiała z Donaldem Tuskiem

19:21

Rozpoczynają się „Fakty po Faktach”

19:21

Premier przepyta Anita Werner

19:20

Zaraz rozpoczną się „Fakty po Faktach” z premier Ewą Kopacz

19:19
19:17
Ewa Kopacz jest już w TVN24
Wideo: tvn24Ewa Kopacz jest już w TVN24

19:11

Start programu „Fakty po Faktach” już za kilka minut

19:10
19:08
18:59

Premier towarzyszy rzecznik rządu, Małgorzata Kidawa-Błońska

18:59

Ewa Kopacz jest już w budynku TVN24

 

Ewa Kopacz jest już w TVN24
Wideo: tvn24Ewa Kopacz jest już w TVN24

18:57
18:53
Wojna na konwencje
Wideo: tvn24Wojna na konwencje

19:10

Wzrost płacy minimalnej, rozwiązanie problemu umów „śmieciowych”, budżety obywatelskie na każdym szczeblu samorządu – to niektóre elementy nowego programu Platformy Obywatelskiej, które przedstawiła na sobotniej konwencji szefowa tej partii premier Ewa Kopacz.

 

Zadeklarowała, że chce wygrać jesienne wybory parlamentarne, przeprosiła za błędy polityków PO.

 

Kopacz wezwała też w sobotę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do debaty na temat „dobrych zmian dla Polski”; zapowiedziała ponadto, że oprócz parytetu płci na listach PO do Sejmu uwzględni także parytet wieku. Zadeklarowała, że chciałaby, aby w przyszłym klubie Platformy było jak najwięcej osób młodych.

 

Szefowa rządu przedstawiła skład zespołu, który opracuje szczegółowe propozycje programowe. Cały nowy program ma być gotowy na początku września, a przedtem skonsultowany z obywatelami. Za gospodarkę i podatki ma odpowiadać europoseł Janusz Lewandowski; za politykę miejską prezydent Łodzi Hanna Zdanowska; za program dla wsi – marszałek woj. małopolskiego Marek Sowa; za edukację i kulturę posłanka Zofia Ławrynowicz; za program dla młodych – posłanka Agnieszka Pomaska; za sprawy unijne – wiceszef MSZ ds. europejskich Rafał Trzaskowski, za propozycje dla seniorów – posłanka Elżbieta Achinger, za zdrowie – minister zdrowia Marian Zembala.

TVN24.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s