PiS (17.09.2015)

 

Media: „Poseł PiS pobił żonę i ukradł jej telefon. Jest zawiadomienie”. Stanowcza reakcja partii

mil, PAP, 17.09.2015
Poseł i szef kujawsko-pomorskich struktur PiS Łukasz Zbonikowski został zawieszony w prawach członka partii; PiS wycofał też rekomendację dla jego kandydatury w wyborach parlamentarnych – poinformowała rzeczniczka PiS Elżbieta Witek.

Poseł PiS Łukasz Zbonikowski

Poseł PiS Łukasz Zbonikowski (Fot. Wojciech Olkuśnik/ AG)

 

To reakcja PiS na informacje mediów, które poinformowały, że do prokuratur – chełmińskiej i włocławskiej – wpłynęły zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez Zbonikowskiego.

– Sprawa została już rozstrzygnięta. Wycofujemy jako PiS rekomendację dla posła Zbonikowskiego, ponieważ nie możemy go wycofać z list, bo są już zarejestrowane. Wysłaliśmy do niego apel, żeby sam zrezygnował z kandydowania, co może zrobić – powiedziała rzeczniczka PiS.

 

– Jednocześnie prezes PiS zawiesił go w prawach członka partii. Wykluczenie z PiS może podjąć Komitet Polityczny i taka jest rekomendacja prezesa – dodała Witek.

Łukasz Zbonikowski ma startować w wyborach do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości z trzeciego miejsca w okręgu toruńskim.

Poseł: Podły atak polityczny

Jak informują media, 12 września do chełmińskiej komendy zgłosiła się żona posła, która zawiadomiła o kradzieży telefonu. Zeznała, że to poseł zabrał jej telefon komórkowy. Miał ją też pobić. Według „Gazety Pomorskiej” kilka dni wcześniej do prokuratury we Włocławku wpłynęło inne doniesienie na posła.

Sam Zbonikowski napisał w portalu społecznościowym, że „od kilku dni jest obiektem intensywnego, podłego, wręcz wulgarnego ataku nieprawdziwymi, anonimowymi zarzutami”. „Są one w 100 proc. atakiem politycznym, mającym na celu zniszczenie mnie jako polityka i uniemożliwienie reelekcji poselskiej” – napisał Zbonikowski.

mediaPosełPiS

gazeta.pl